Nem vagyok vízszerelő! Ezt fontos tisztázni. De adok most néhány jó tanácsot, ha éppen mosogatóbekötés előtt állsz. Remélem van szakembered, aki rendelkezik megfelelő szerszámmal és szaktudással.
A téma azért merült fel, mert folyamatosan szembesülünk rossz vízbekötésekkel. Higgyétek el és ez a szakembereknek szól főleg, hogy a Blanco minden mosogatójához olyan lefolyógarnitúra csomagot küld, amivel tökéletesen be lehet kötni az adott mosogatót.
Mutatok egy friss példát képekkel.
A mosogató típusa Blanco Subline 480/320 – U, pult alá építhető silgránit mosogató.
Így sikerült beépíteni!
A probléma középen, az a fekete összekötőcső. Az a fekete, az nem volt az egységcsomagban ( nem is kellett, hogy benne legyen). A szakember reklamálta, hogy rossz az egységcsomag és el kellett szaladnia ezért a fekete összekötőért. Nem kellett volna rohangálnia, ha értelmezi a feladatot.
A helyes bekötése a fenti mosogatónak:
Látjátok ugye, hogy ferdén kell összekötni a két medence lefolyóját?! Ha így köti be a szakember, akkor nem kell toldozgatni az lefolyószettet. Az összeszereléshez az egységcsomagban ilyen összeszerelési útmutató található:
Minden esetben elmodjuk, hogy az összeszerelés előtt értelmezni illik a feladatot. Kibontani, megnézni az elemeket , a padlón összerakni, utána beépíteni.
Volt már olyan reklamáció, amikor a vizes felhívott, hogy rövid az egyik összekötőcső. Mondom, az nem lehet. Mondja, dehogynem lehet. Kérdezem, hogy kezdte el összerakni? Ezt figyeld! Kettévágtam egy csövet….. ! Miiiiiii? Melyiket vágta ketté? Hát azt, amelyik most rövid. 😀 😀
Mondjuk a tulajdonos nem kacarászott ezen.
Megmutatok néhány Blanco mosogató típust és a bekötési útmutatóját, ami minden (MINDEN) mosogató egységcsomagjában megtalálható.
Szabadon, a padlón kellene a csöveket összeépíteni, valahogy így:
A vízszerelés sem egyszerű munka én belátom. A konyhabútorokban kevés a „mozgáslehetőség” . Gondold el, hogy egy 45 vagy 60 cm széles nyíláson kell dolgoznod, összerakni sok apró részből egy működő egészet.
A bekötéshez szükség van egy bűzzáró csőszifonra. Általában a helytakarékos szifont ajánljuk, főleg ha beépíthető szemetes is kerül a konyhabútor mosogatós elemébe. Természetesen ehhez is egy összeszerelési útmutató, amit érdemes átnézni.
Egyszó mint száz, minden feladatot értelmezni kell, mielőtt nekiesünk, mint borjú az anyjának.
Ha kérdésed van hívj az 1-270 9051 számon, vagy ugorj be a bemutatóterembe: 1135 Budapest, Szegedi út 31.
Üdvök!
Anikó